OMNIA VINCIT AMOR 

Kniha Království v rámu » Obyvatelé Království v rámu
Obyvatelé Království v rámu

Mistr stvořil Království v rámu, které obývají mnohé bytosti. Zhusta jsou velmi kouzelné, se zajímavými schopnostmi a dovednostmi. Dovolte, abych vás s nimi na tomto místě v krátkosti seznámil. Bude se to jistě hodit při čtení samotné knihy.

Království má celkem tři mocné krále. To proto, aby byla moc rozdělena a nehrozilo její zneužití. Každý k z králů má svůj osobní amulet.

 

Král Nekonečných vod

Bydlí ve Velkém jezeru, kde má také svůj přenádherný zámek a spoustu dvořanů. Vládne životu pod hladinou, lhostejno, zda se jedná o moře či nejmenší tůňku. Je poměrně vlídný a chápavý, a těžce zamilovaný do jedné bytosti, která se schovává na konci Království v Pustém zámku.

 

Král Horského masivu

Jako jediný opravdu žije v královském hradu, který namaloval Mistr. Ostatní králové se přestěhovali jinam. Tento král je objemný, hřmotný, má rád dobré jídlo a vládne všemu pozemskému. Je nejstarší ze všech tří králů.

 

Král Hlubokých hvozdů

Žije někde v lese. Nikdo ho nemůže spatřit, pokud on sám nechce. Je králem všech divokých obyvatel Království, a jeho amuletem je šiška. Je nejmladším z králů, a zvířátka ho bezmezně milují. 

 

Kromě mocných králů, ovládají život v Království také čtyři čarodějové. Každý má svoji specifickou barvu, a také schopnosti. Nemohou ohrozit jeden druhého, ale společně jsou neporazitelní. Žijí ve svých palácích, a občas se potkají na Velké Slavnosti mocných Čarodějů. Pak to pěkně lítá.

 

Červený Čaroděj

Sbírá vše, co potká, a pak to rozebírá a většinou i ničí. Sám dokáže proměňovat podobu živých bytostí. Je velmi úskočný, ale uvědomuje si, že jeho schopnosti jsou omezené. Je velmi temperamentní a do našeho příběhu zasáhne mnohokrát.

 

Zelený Čaroděj

Velmi starý muž, který dostal schopnost oživovat mrtvé. Musí ovšem být v jeho dosahu ve chvíli smrti, jinak je bezmocný. Nejlépe si rozumí se Žlutým Čarodějem a Králem Hlubokého hvozdu. Uzdravuje pomocí doteku své stále zelené berly.

 

Žlutý Čaroděj

Je nejstarším ze čtveřice. Tento jediný čaroděj umí spravovat rozbité věci, což se báječně hodí po každém setkání velkých Čarodějů. Jeho berla je mocná, a také nebezpečná v rukou neznalého, lesní skřítek by mohl vyprávět.

 

Modrý Čaroděj

Je to Čaroděj, který vládne drakům. Umí je ovládat. Je ovšem uvězněný ve svém rámu, protože se zprotivil Mistrovi. A po velkém neštěstí se ocitne v izolaci úplné. Dokáže ovládat sny a podvědomé chování bytostí. Skoro, jako by ovládal hypnózu.

 

Lesní skřítkové

Chlupatí chlapíci, kteří mají dlouhé uši, a milují zábavu, dobré víno a hudbu. Jsou mírumilovní, neumí lhát a podvádět. Pokud by nedošlo k velkému neštěstí, jistě by svůj obraz nikdy neopustili. Jsou vystaveni mnoha zkouškám, mnohdy neuspějí. To už je úděl šlachovitých skřítků. 

 

Básník z Hradu Nostalgie

Původně mladík, který během několika týdnů velmi zestárnul. Zemřela mu žena, protože si nerozuměli. A on popsal celý hrad milostnými básněmi. Nyní mu však svitla nová naděje, že svou milovanou opět spatří. A naděje je kerosin pro všechny.

 

Trpaslík z Věže vědění

Nejstarší ze všech obyvatel Království, který pečlivě ochraňuje všechny informace ve Věži. Ta stojí v přesném středu celého Království. Někdo má ovšem zájem na tom, aby byla zbořena. Obshuje totiž spoustu nepohodlných důkazů a informací. 

A spousta dalších obyvatel a artefaktů, které dotvářejí celý náš příběh...

 

Klikněte ZDE, pokud nám chcete pomoci s tiskem knížky. Děkuji.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ