Základní myšlenky P.H.B. » Charita a dobročinnost
Charita a dobročinnost

Dobročinnost chápu jako jednu ze základních potřeb člověka. Potřeba pomáhat ve chvíli, kdy sám pomoc nepotřebuji. Odměnou je dobrý pocit. Málokdy je odměnou něco více.

Ovšem někteří lidé si udělali i z dobročinnosti výnosný obchod. Potřebu pomáhat jiným jsem zhmotnil v projektu Putování Hrocha a od roku 2004 jsem již pomohl mnoha jednotlivcům i společnostem. Má pomoc byla vždy velmi efektivní a férová. Jsem přesvědčený, že dobročinnost, pokud se k ní někdo odhodlá, se má konat jako koníček, ideálně ve volném čase a zadarmo.

Nelíbí se mi různé společnosti, které ve jménu dobročinnosti vyberou od spousty lidí hromadu peněz a potom velkou část těchto peněz "sežerou" náklady na činnost, platy, vybavení. A z padesátikoruny, kterou jste někomu dali na parkovišti, se potřebným dostane deset i méně korun. Takovou dobročinnost odmítám.

Chcete pomáhat? Najděte si projekt, který podpoříte přímo. Pokud se vám nechce hledat, podpořte některý z projektů, podporovaných systémem Putování Hrocha. Nebo se staňte Dobrým andělem, jako jsem to udělal já.