Kdo je Petr Binder? » Poutník Hroch
Petr Binder - poutník Hroch

Před mnoha lety jsem získal přezdívku HROCH. Bylo to díky jednomu kolegovi, který neocenil fakt, že se rád koupu a že se v hotelovém pokoji objevila spousta vody, protože v koupelně nebyla zástěna. Proto zařval s mokrými ponožkami, že jsem hroch a už mi to zůstalo.

 

V roce 2004 jsem k tomu hrochovi přidal "poutníka". Stalo se to náhodou, kdy jsem chtěl pomoci záchraně památky v Karlovarském kraji, Hornímu hradu. Když jsem zjistil, že mé osoní úspory nestačí zachránit tak velkou památku, hledal jsem způsob, jak do záchrany zapojit co nejvíce lidí.

 

Napíši knížku o dobové pouti z Prahy na Horní hrad. A tuhle knížku pak věnuji každému, kdo přispěje dvě stovky na Horní hrad. A bude-li těch přispěvatelů hodně, záchrana se podaří. Knížka vyšla v roce 2005 a již má několik tisíc čtenářů a všechny peníze již jsou vidět na Horním hradu.

 

 

Detailní informace o projektu PUTOVÁNÍ HROCHA, který vznikl, aby efektivně pomáhal obdarováváním, najdete na speciální stránce. Zde si můžete i dárky Putování Hrocha objednat a zapojit se tak mezi dobré lidi, co chtějí pomáhat efektivně.